Okulary damskie, a pory roku

Okulary to niezwykle ważny element naszej stylizacji. EyeWear24 – okulary damskie korekcyjne muszą podkreślać naturalną urodę właścicielki. Pod uwagę należy brać nie tylko kształt twarzy, ale też typu urody.

Okulary damskie, a pory roku

Bardzo często określa się typ kobiecej urody porównując je do pór roku. A zatem możemy mówić o czterech podstawowych typach urody:

  • Wiosna,
  • Lato,
  • Jesień
  • Zima.

Określając typ urody bierzemy pod uwagę kolor oczu, włosów i odcień skóry.

Wiosna

Osoby o tym typie urody mają delikatną karnację, o jasnej tonacji. Wiosny czasami mają piegi. Jeśli chodzi o włosy, to wiosny często są blondynkami, ale nie jest żelazna reguła. Wiosny będą się świetnie prezentować w oprawkach w kolorze zielonym, złotym, miedzianym, brązowym. Sprawdzi się też lekko zgaszony niebieski.

 Szukając odpowiednich oprawek damskich możemy też wziąć pod uwagę, to jak najbardziej lubimy się czesać

Lato

Lato, chociaż bywa upalne, to ten typ urody zalicza się do chłodnych. Lato ma szarawą bądź mleczną cerę. Jeśli chodzi o włosy, to lata mają loko w kolorze tak zwanego mysiego blondu. Bywają też lata, które mogą się pochwalić jasnobrązowymi kosmykami. Osoby o tym typie urody będą dobrze wyglądać w okularach błękitnych, pastelowo różowych, szarych, czerwonych, zielonych, fioletowych.

Jesień

Pani Jesień ma ciepły typ urody (więcej). Skóra ma ciepłe odcienie od bardzo jasnych aż po oliwkową. Włosy kobiet o tym typie urody dość często mają rude bądź kasztanowe refleksy. Jeśli możemy poszczycić się tym typem urody, to będziemy doskonale wyglądać w tak zwanych kolorach ziemi. Pani Jesień powinna wybrać okulary damskie korekcyjne w kolorach złotym, miedzianym, brązowym i zielonym.

Zima

Zima to chłodny typu urody. Bardzo często kojarzy się z Królewną Śnieżką. Karnacja takich osób ma chłodny, bardzo często odcień. Włosy Zimy są najczęściej czarne lub ciemnobrązowe. Szukając idealnych oprawek dla tego typu urody wybierajmy te w chłodnych barwach. Jakie kolory będą najbardziej odpowiednie? Czarne, srebrne, białe, bordowe bądź ciemnoszare.

Idealne oprawki damskie, a fryzura…


Szukając odpowiednich oprawek damskich możemy też wziąć pod uwagę, to jak najbardziej lubimy się czesać. Oprawki okrągłe są wyjątkowo uniwersalne. Będą pasować praktycznie do każdego uczesania, bez względu na to czy lubimy nosić włosy długie, czy krótkie.

Kocie oko, to klasyczny jednocześnie kobiecy model oprawek. Jest inspirowany stylem retro. Tego typu okulary damskie korekcyjne pasować do wysokich upięć w stylu lat 50 i 60. Możemy też je nosić do końskiego ogona. W ten sposób uzyskamy dziewczęcy, a jednocześnie bardzo kobiecy look.

Oprawki prostokątne spodobają się osobom, które nie przepadają za noszeniem grzywki. Prostokątne okulary będą też pasować do grzywki asymetrycznej. Jeżeli zestawimy je z geometryczną grzywką, to nasze rysy twarzy mogą wyglądać zbyt surowo. Natomiast oprawki owalne są bardzo uniwersalne i pasują praktycznie do każdej fryzury.

Bardzo często określa się typ kobiecej urody porównując je do pór roku

Oczywiście fryzury i typ urody, to nie wszystko. Oprawki powinny podkreślić nasz indywidualny styl i osobowość. Bardzo często okulary są nieodłącznym elementem naszej garderoby i ciężko bez nich normalnie funkcjonować… Przy wyborze odpowiednich oprawek warto wziąć pod uwagę nie tylko najnowsze trendy modowe, ale przede wszystkim to jak się czujemy w danym modelu. Kolory i fasony powinny zejść na drugi plan. Najważniejsze to czuć się po prostu dobrze we własnej skórze.

Jeżeli mamy wątpliwości, jakie oprawki najbardziej do nas pasują, to poprośmy o pomoc pracownika salonu optycznego. Doświadczony personel z pewnością pomoże nam wybrać nie tylko piękne oprawki, ale też takie, które do nas po prostu pasują.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.